Bloog Wirtualna Polska
Są 1 163 973 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Strzelająca do tarczy :)

czwartek, 27 sierpnia 2015 22:55

image.jpg 

Dziś miałam okazję postrzelać. To niesamowite, ale mimo, że mam ku temu okazję średnio raz na 5lat, wychodzi mi to całkiem nienajgorzej😊

Może powinnam się tym zająć na poważnie?:)


strzelałam z :

z karabinka MP4 

image.jpg

 

 

nr 2: z rewolweru taurus 

image.jpg

 


nr 3. z glocka 19

image.jpg

 

 

od razu uprzedzając komentarze, informuję:) że nikt nie uczy aktorów grających policjantów itp. strzelać, nie strzelamy do celu, robią to za nas profesjonaliści a montaż tworzy iluzję , że to my tak świetnie władamy bronią:) 

 


Podziel się
oceń
11
1

komentarze (1) | dodaj komentarz

Jak przetrwać podróż z dzieckiem:)

sobota, 01 sierpnia 2015 22:29

 

 

 Wszyscy chyba zgodzą się ze mną, że jednym z najtrudniejszych etapów wyjazdu rodzinnego z dziećmi jest podróż. Zarówno w pociągu, jak i w autokarze, samolocie  czy samochodzie jest to duże wyzwanie. I wbrew pozorom nie dotyczy to tylko małych dzieci, także te większe, szczególnie o dużych temperamentach mają problem,  by przez kilka godzin usiedzieć w miejscu spokojnie. Jakże często nasze dzieci doprowadzają nas do szewskiej pasji, hałasują, wiercą się, kłócą  z rodzeństwem, marudzą, co 5 min pytająją : kiedy dojedziemy itd, itd. Wielu z nas nie jest obce uczucie, kiedy jadąc na urlop, są samą podróżą ze swoimi pociechami  tak zmęczeni, że nie mają już ochoty na urlop i najchętniej by zawrócili do domu. Sama to przerabiałam nie raz. 

 Ponieważ moje córki to dwie żywe iskierki, do każdej naszej podróży odkąd się urodziły starałam się dobrze przygotować, by była ona zarówno dla mnie , jak i dla moich córek jak najmniej uciążliwa. Dodatkowym wyzwaniem byl fakt, że jako samotna mama, na większość wyjazdów wyjeźdzałam z dziećmi sama. Teraz moje córki mają 11lat, nie wyjeżdżamy już same, tylko z moim mężem, ale mój mąż ma też córki, w wieku 9 i 13 lat, które zabieramy ze sobą zarówno na wakacje letnie jak i na ferie zimowe. Podróż z czwórką temperamentnych dziewczynek też nie należy do lekkich, wierzcie mi:) 

image.jpg

Dlatego trzeba się do niej dobrze przygotować . Nie twierdzę, że wszystko nam idzie jak z płatka, ale na pewno różnego rodzaju zajęcia czynią podróź mniej uciążliwą:) 

 

  oto kilka najskuteczniejszych sposobów na ułatwienie rodzinie podróży z dzieckiem : 

image.jpg

W przypadku malutkich dzieci 0-2 niestety nie ma specjalnych sposobów, by urozmaicić im podróż, ponieważ one ani nie zainteresują się na dłużej bajką ani też nie zabawimy ich rozmową. Dbajmy jedynie o to, by :

-dziecku nie było ani za gorąco ani za zimno

-żeby nie raziło je słońce

-żeby miało na bieżąco zmienianą pieluszkę

-regularnie piło i jadło. 

 

Jesli chodzi o starsze dzieci od 3 lat sytuacja jest dużo prostsza , takie dzieci są już w stanie skupić na czymś dłużej swoją uwagę , polecam:

-filmy na DVD, tablet  -

- książki,

-kolorowanki

-krzyżówki

- quizy

image.jpg

 

W przypadku, gdy rodziny nie stać na taki sprzęt lub dziecko ma chorobę lokomocyjną proponuję :

-słuchowiska, piosenki z filmów dziecięcych .

- rodzinne gry skojarzeniowe typu : zgadnij na co patrzę czy łańcuszek ( gra polega na podaniu przez kolejną osobę wyrazu zaczynającego się na literę, na którą kończył się wyraz podany przez poprzednika ) . 

- lizaki , coś do chrupania , co na dłużej odwróci uwagę dziecka 

- dla starszych dzieci system motywacyjny: kto podczas podróży będzie grzeczny dostanie nagrodę .  

 

image.jpg

 

 

Polecam te wszystkie rozrywki:) 

A co najważniejsze nie oczekujmy od dzieci cudów, że będą w podróźy zachowywać się jak dorosłe, pogódźmy się z faktem, że dzieci mają swoje prawa i umilmy im ten newralgiczny czas, zamiast narzucać dyscyplinę a wtedy podróż dla wszystkich stanie się mniej uciążliwa :)  

 

 

 

 

 


Podziel się
oceń
133
31

komentarze (4) | dodaj komentarz

Ja z moimi córkami na wybiegu;)

poniedziałek, 01 czerwca 2015 11:56

 

image.jpg 

 

image.jpg

W sobotę w hotelu Airport Okęcie odbył się pokaz mody, w którym kreacje prezentowały aktorki ze swoimi dziećmi, m.in. ja z moimi córkami:)

Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na na fundację " Kocham mamę", której założycielka zbiera fundusze na przedszkole rehabilitacyjne dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych. 

Atmosfera była wspaniała :) Mamy i ich pociechy bawiły sie wyśmienicie:) Całą imprezę zorganizowała wspaniała Małgosia Puczyłowska:)

Bardzo dziękujemy hotelu AirPort Okęcie za ugoszczenie mojej 6-osobowej rodzinki ( wraz z mężem i jego córciami:) 

Z moimi pociechami prezentowałyśmy piękne kreacje Doroty Goldpoint:)

Córki mialy na sobie baleriny firmy animalballe, miałam ze sobą torebkę z kolekcji Gawor Collection. 

image.jpg

image.jpg

 

image.jpg

Z Dorotą Goldpoint , naszą wspaniąłą projektantką:) 

 

 


Podziel się
oceń
399
23

komentarze (9) | dodaj komentarz

Po pierwsze nie szkodzić!

poniedziałek, 25 maja 2015 12:11

No i mamy nowego prezydenta. Połowa Polaków się cieszy, połowa nie. Ale niezależnie od naszych poglądów politycznych, pamiętajmy, że tylko zgoda może wzmocnić nasze państwo. Brzmi może idealistycznie i naiwnie, ale taka jest prawda. I mam wielką prośbę do naszych politykow, szczególnie tych sprawujących wysokie funkcje w parlamencie europejskim, nawet jeśli jesteście niezadowoleni z wyniku wyborów , nie róbcie Polsce czarnego PR-u! Brudy możemy prać u nas w kraju, na zewnątrz powinnismy być jednością, bo to da siłę naszemu Państwu. Jeśli jakikolwiek polityk źle mówi o wyborze obywateli Rzeczpospolitej Polskiej na arenie międzynarodowej,  znaczy, że działa z premedytacją na szkodę naszego Państwa.

Mam nieodparte wrażenie, że dzisiejsza zagraniczna prasa negatywnie nastawiona do wyników wyborów, jest skutkiem rozmów naszych rodaków z innymi członkami unii w kuluarach parlamentu europejskiego.  

Także Panowie Eurodeputowani, niezadowoleni z wyników, proponuję ważyć slowa i zachować lojalność wobec ojczyzny ! 

 


Podziel się
oceń
439
10

komentarze (2) | dodaj komentarz

uśmiechniętego dnia😊

czwartek, 21 maja 2015 11:14

 

Dziś wywiad ze mną w "Rewii":) 

Uśmiechniętego dnia😊

 

 

image.jpg

Fot. Beata Wielgosz

 

 


Podziel się
oceń
465
11

komentarze (9) | dodaj komentarz

sobota, 29 sierpnia 2015

O moim bloogu

blog aktorki to jej refleksje na temat życia, macierzyństwa, miłości.

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl