Bloog Wirtualna Polska
Są 1 204 164 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Wdowiec po Annie German żyje w ubóstwie?!

środa, 08 stycznia 2014 12:47
Skocz do komentarzy

 

Parę dni temu obejrzałam interesujący dokument o Annie German. Nie należę może do jej fanów. Niemniej ten materiał zrobił ma mnie bardzo duże wrażenie.
Po pierwsze ujęła mnie naturalność artystki i jej bezpretensjonalność, ale przede wszystkim wrażenie zrobił na mnie jej mąż Zbigniew Tucholski i jego bezgraniczne oddanie żonie.
To co ten człowiek zrobił dla Anny, było niezwykłe.
Dawał German wsparcie w pełnym tego słowa znaczeniu. Jeszcze jako jej wieloletni narzeczony (żyli przez 12 lat w nieformalnym związku) wspierał jej pasję, dodawał odwagi, był jej najbliższym przyjacielem.
Natomiast prawdziwy dowód swojej miłości, miał okazję złożyć, gdy artystka uległa ciężkiemu wypadkowi i potrzebowała wieloletniej rehabilitacji. Właśnie w tym czasie, Tucholski oświadczył się German i stał się nie tylko jej mężem, ale pielęgniarzem, rehabilitantem, najbliższą jej osobą. Gdy Anna krępowała się swojej niepełnosprawności, Tucholski codziennie woził ją po północy nad Wisłę, gdzie w mroku nocy pomagał jej uczyć się od nowa chodzić. Ani przez chwilę nie tracili wiary, że Anna wróci do zdrowia. I tak też się stało. Dzięki morderczym ćwiczeniom i wsparciu męża, Anna odzyskała sprawność fizyczną i mogła wrócić do normalnego życia. Urodziła synka, koncertowała, kupili z mężem wymarzony przez Annę dom. Niestety niedługo było im dane cieszyć się swoim szczęściem. Po kilku latach Anna usłyszała wyrok, rak. Zaczęła się już druga ich wspólna walka o zdrowie Anny. Mąż nie odstępował German ani na krok. Woził po szpitalach, pielęgnował, wspierał. W końcu musiał zrezygnować z pracy, tak absorbująca była opieka nad ciężko chorą żoną. Niestety przegrali walkę, German zmarła. Tucholski został sam z synkiem.
Tę historię opisałam, nie tylko ze względu na niezwykłą miłość jaką darzył Tucholski żonę, ale przede wszystkim ze względu na to, że ten człowiek dziś wedle relacji jego przyjaciół, ledwo wiąże koniec z końcem. Podobno żyje w bardzo skromnych warunkach.
Jak można do czegoś takiego dopuścić, by najbliższa rodzina tak uznanej artystki żyła po jej śmierci w biedzie? Czy Państwo nie powinno otoczyć takich ludzi opieką? Nie pojmuję też, jak w ogóle do tego ubóstwa mogło dojść? Przecież rodzinie artysty należy się spuścizna po nim. Mąż i syn Anny German powinni otrzymywać tantiemy i zyski z rozpowszechniania jakichkolwiek materiałów dotyczących jej twórczości. Czemu tak się nie dzieje?!

 

Dokument, który obejrzałam został nakręcony w 2007r., mam nadzieję, że od tego czasu poprawiła się sytuacja materialna Seniora i Juniora Tucholskich, choćby ze względu na nakręcony niedawno serial o Annie German.

image.jpg

 

 

Podziel się
oceń
767
51


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
 • dodano: 21 sierpnia 2016 19:06

  Miły blog

  autor Ala23

  blog: http://hmcaprise.ru/communication/index.php?PAGE_NAME=profile_view&UID=16554

 • dodano: 27 lipca 2016 12:27

  ok

  autor pisarz348

  blog: http://okswing.com/index.php/en/easyblog/categories/categories/listings/ogloszenia-pisanie-prac

 • dodano: 20 lipca 2016 18:30

  Zapraszam :)

  autor

  blog: http://autogrodno.by/kunena/user/33721-udena.html

 • dodano: 09 listopada 2015 19:51

  Zapraszam :)

  autor Anita

  blog: http://fs-inspire.co.uk/sideboards-and-chest-of-drawers/reproduction-yew-sideboards-92.html

 • dodano: 21 września 2015 18:33

  Zapraszam :)

  autor Anita

  blog: http://muskelaufbau.siftu.com/muskelaufbau-trainingsplan-app-andro.html

 • dodano: 04 kwietnia 2015 9:42

  Really impressed! Everything is very open and very clear clarification of issues. It contains truly information. Your website is very beneficial. Thanks for sharing.

  autor nancytex

  blog: http://www.netechprep.com

 • dodano: 27 marca 2015 16:07

  I think this is definitely an amazing project here. So much good will be coming from this project. The ideas and the work behind this will pay off so much.

  autor lorenjett

  blog: http://www.fab4tours.com

 • dodano: 24 marca 2015 8:07

  Took me time to read all the comments, but I really enjoyed the article. It proved to be Very helpful to me and I am sure to all the commenters here! It�s always nice when you can not only be informed, but also entertained!

  autor Anjlihoney

  blog: http://www.business-rating.org

 • dodano: 10 lutego 2015 10:35

  Altima Butt Signals Pertaining to Beautiful Talks about Nighttime
  http://www.businessresultimprovement.com

  autor abbibar

  blog: http://www.businessresultimprovement.com

 • dodano: 27 listopada 2014 22:24

  Hi to every one, because I am truly eager of reading this website's post to be updated regularly.<br>It includes pleasant data.

  autor Crystal

  blog: http://prezenty-upominki.eu/parasole-reklamowe-dla-kobiet/

 • dodano: 01 maja 2014 19:26

  90% tych wypowiedzi to zawisc ludzka
  brak taktu i szacunku.
  bieda obdziera polakow z honoru i godnosci .
  maz Anny o nic nie prosi wiec poco strzepicie jezory . debile

  autor renata

  blog: www.x

 • dodano: 05 kwietnia 2014 15:12

  w zaiksie to sa sami pedaly i nic sami nie zrobili tylko sie utrzymywali z ludzi takich jak german ,wiadomo ze baba potrafi wstyd faceci bez jaj w tym zaiksie i maja zla sperme to pedaly nie fachowcy

  autor muzycy

  blog: zaiks

 • dodano: 20 marca 2014 15:03

  Po prostu wziąć się za pracę

  autor Althaus

  blog: http://czerwonywidelec.pl/althaus_gdynia/

 • dodano: 15 marca 2014 10:43

  Super

  autor jula

  blog: jula.pl

 • dodano: 13 stycznia 2014 17:22

  Film biograficzny był nakrecony przed 2007 roku,pan Zbigniew nie miał żadnych praw do utworów Anny German.W radiu i tv nie leciały jej utwory.A do 2007 roku(do śmierci) Tucholski opiekował sie matką Anny German(z która nie miał za życia Ani dobrych stosunków).Oplacał jej pielegniarkę,która ją kąpała,przebierała.Zreszta on w tym wywiadzie nie skarżył sie na biede,o jego sytuacji materialnej wypowiedział sie ktoś inny.Ma emeryture,pracował jako wykładowca na uczelni,nigdy nie porzucił pracy.Powiedział to w wywiadzie z czerwca 2013 roku.I w końcu dostali prawa autorskie do utworów polskich A.G. Dajcie staruszkowi spokój,to naprawde facet do podziwu,tak oddany jednej kobiecie.

  autor anik

 • dodano: 13 stycznia 2014 12:51

  Trzeba po prostu zabrać się za pracę i tyle a nie żerować na rozgłosie.

  autor palius

 • dodano: 13 stycznia 2014 12:07

  Dajcie juz spokój to brak honoru, żeby o takich problemach pozwolic pisać. Dwóch facetów , maja wielki dom i nie moga sobie poradzic? nic samo sie nie zrobi.

  autor ewas

 • dodano: 13 stycznia 2014 12:00

  Brak honoru, tylu artystów przebywaja w domach starości bo takie małe składki płacili na ZUS, a jeszcze aktywni artyści to co nie maja nic. To niby kto miałby dawac kase tym dwóm, niech sie wezma do roboty.Nie zachlystujcie się ta German, bo ja nigdy Jej nie lubiłam, ot artystka - wolałam Maryle Rodowicz i Jej mąż daje sobie rade bo jest pracowity, o czym tu jeszcze pisac. Na nierobów to płaćcie.

  autor ewas

 • dodano: 13 stycznia 2014 11:53

  Ci co sa tacy pochlebni, prosze załóżcie stowarzyszenie i płaćcie na rzecz męża pani German, niema nic prostszego.A jak żyje wielu artystów ? pojedżcie do Skolimowa, tam przebywaja piekne głosy, piekne twarze co nas bawiły ileś tam lat, tak jest w domach starości. A tym dwóm to nie wiadomo co by chcieli, kase za nic bo matka i żona śpiewała, dosyć tego.Brak honoru.

  autor ewas

 • dodano: 13 stycznia 2014 11:52

  Ci co sa tacy pochlebni, prosze załóżcie stowarzyszenie i płaćcie na rzecz męża pani German, niema nic prostszego.A jak żyje wielu artystów ? pojedżcie do Skolimowa, tam przebywaja piekne głosy, piekne twarze co nas bawiły ileś tam lat, tak jest w domach starości. A tym dwóm to nie wiadomo co by chcieli, kase za nic bo matka i żona śpiewała, dosyć tego.Brak honoru.

  autor ewas

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

niedziela, 25 września 2016

O moim bloogu

blog aktorki to jej refleksje na temat życia, macierzyństwa, miłości.

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl